لاو سینما : سینمای ایران و جهان

امیر آقایی، هدیه تهرانی، سعید داخ، علیرضا استادی، نوید محمدزاده و زکیّه بهبهانی بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

آخرين به روز رساني : پنجشنبه 22 آذر 1397


کل مطلب : 4671 مطلب / کل بازديد : 698,2861
تبليغات

خرید بلیت شعله ور
خرید بلیت یک کیلو و بیست و یک گرم
خريد بليت چراغ های ناتمام
خرید بلیت داش آکل
خرید بلیت تنگه ابوقریب
خرید بلیت پشت دیوار سکوت
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : سینمای ایران
کد مطلب : 4622
تاريخ انتشار : پنجشنبه 05 مهر 1397 - 20:3

فیلم سینمایی «هزارپا» که به دلیل ژانر کمدی در ایام ماه محرم 10 روزی با پرده نقره‌ای خداحافظی کرده بود حالا بعد از اکران مجدد با فروش هفتگی نه چندان مناسب در رده چهارم پرفروش‌های هفته قرار گرفته است.
فیلم سینمایی «کاتیوشا» هم که از ابتدای اکران با شیب ملایم، فروشِ نسبتاَ مناسبی داشت این هفته به رده دوم پرفروش ها رسیده است.
«شعله ور» تازه ترین ساخته حمید نعمت الله هم که نمایشش با فروش ناامید کننده ای آغاز شده بود حالا نسبت به هفته های نخست، اقبال بهتری در گیشه داشته است و این هفته در رده سوم پُرفروش های قرار گرفته است.

*تنگه ابوقریب
فیلم سینمایی «تنگه ابوقریب» این هفته با فروش 117 میلیون تومان در صدر پُرفروش ها قرار دارد و حالا بعد از 7 هفته نمایش در 157 سالن سینما، 4 میلیارد و 387 میلیون تومان فروخته است.
8 هفته اکران «تنگه ابوقریب» در سینمای سرگروهش، چهارشنبه آینده 11 مهر، به پایان می رسد و جای خود را به یک فیلم دفاع مقدسی دیگر به نام «ماهورا» می دهد.
«تنگه ابوقریب» سال گذشته نیز با 11 نامزدی در میان آثار بخش مسابقه جشنواره فیلم فجر رکورد دار شد و در نهایت دو سیمرغ بازیگری و بهترین فیلم را به دست آورد.
این فیلم روایتی از دفاع گردان عمار در برابر لشکرکشی رژیم بعث به فکه و شرهانی است و در خلاصه داستان آن آمده که «گاهی در زندگی در موقعیت‌هایی قرارمی‌گیری که بالاتر از اهمیت مرگ و زندگی شخصی است. گاهی مرگ و‌ زندگی یک کشور در گرو تصمیم توست. از میدان ندا می آید، هرکس بترسد زودتر می میرد...حال ببینیم چطور غیرت بر قدرت نظامی چیره می‌شود.»
در این فیلم هنرمندانی چون جواد عزتی، امیر جدیدی، حمیدرضا آذرنگ، مهدی پاکدل، علی سلیمانی، قربان نجفی و مهدی قربانی ایفای نقش می کنند.

*کاتیوشا
فیلم سینمایی «کاتیوشا» نیز این هفته با فروش 45 میلیون تومانی به مجموع فروش 2 میلیارد و 280 میلیون تومان رسید تا در نهمین هفته از اکران در 56 سالن سینما در رده دوم فروش هفتگی قرار گیرد.
هادی حجازی‌فر، احمد مهرانفر، میترا حجار، لیلا اوتادی، ارژنگ امیرفضلی، قاسم زارع، خشایار راد، بیژن بنفشه‌خواه بازیگران «کاتیوشا» هستند.
در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «من اگه بخوام توی زندگیم موفق باشم حتما نباید اونجوری به زندگی نگاه کنم که تو نگاه می‌کنی».

*شعله ور
فیلم سینمایی «شعله ور» نیز در تازه ترین بررسی فروش هفتگی با 34 میلیون تومان فروش در رده سوم پرفروش های هفته قرار گرفته است.
این فیلم در ششمین هفته از فروش در مجموع با اکران در 83 سالن سینما همچنان رکورد یک میلیارد را نزده و 964 میلیون تومان فروخته است. 
«شعله ور» ساخته حمید نعمت الله با مضمونی اجتماعی و بازی متفاوت امین حیایی داستان زندگی مردی را روایت می‌کند که احساس می‌کند عددی نشده است و این احساس همه‌ زندگی‌ او را تحت تأثیر قرار می‌دهد.
در این فیلم هنرمندانی چون دارا حیایی، زری خوشکام، بهمن پرورش، فرید قبادی، مژگان صابری و پانته‌آ مهدی نیا ایفای نقش می کنند.

*هزارپا
فیلم سینمایی «هزارپا» بعد از 11 هفته اکران و صدرنشینی حالا بعد از دو هفته توقف دوباره اکران شده و این هفته فروشی بهتر از 29 میلیون تومان نداشته است.
این فیلم در مجموع 12 هفته نمایش در 27 سالن سینما در مجموع 35 میلیارد و 542 میلیون تومان فروخته و همچنان پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران شناخته می شود.
در خلاصه داستان این فیلم کمدی آمده است: «دزدی، اتفاقی متوجه راز یک دختر می‌شود و سعی می‌کند از این موقعیت سوء استفاده کند.»
در «هزارپا» هنرمندانی چون رضا عطاران، جواد عزتی، سارا بهرامی، مهران احمدی، شهره لرستانی، لاله اسکندری، امید روحانی، سپند امیرسلیمانی، امیرمهدی ژوله، نعیمه نظام دوست، سینا رازانی، محمد نادری، حسین سلیمانی و شهین تسلیمی ایفای نقش می کنند.

*داش آکل
فیلم سینمایی «داش آکل» نیز این هفته با فروش 24 میلیون تومانی پایین تر از هزارپا در رده پنجم پرفروش های هفته قرار گرفته است.
این فیلم در مجموع 4 هفته نمایش در 78 سالن سینما فروشی بیشتر از 280 میلیون تومان نداشته است که البته روز گذشته محمد عرب کارگردان این اثر با انتقاد از هنرپیشه های این اثر از آنها به دلیل بی توجهی به اکران و همراهی نکردن گلایه کرده است.
در این فیلم هنرمندان بسیاری چون حسین یاری، مهران غفوریان، محمدرضا شریفی نیا، هلیا امامی، فاطمه گودرزی، علی صادقی، مهرداد ضیایی، نیما شاهرخ‌شاهی، ارژنگ امیرفضلی، امیرحسین صدیق، قدرت الله صالحی، الله قلی نظری، محسن افشانی، ارسلان قاسمی، علی مسعودی ایفای نقش می کنند.
«داش آکل» برگرفته از قصه صادق هدایت رابطه عاشقانه ای را روایت می کند که لوطیان و قداره کشان آواز عشق مرجان را هنوز بعد از سالها روایت می کنند.

* بدون تاریخ، بدون امضا
اما در میان فیلم های پرفروش هفته نکته قابل تامل، توجه دوباره علاقه مندان هنر هفتم به فیلم «بدون تاریخ بدون امضا» به کارگردانی وحید جلیوند است.
این فیلم که حالا به عنوان نماینده سینمای ایران به اسکار معرفی شده است این هفته درحالی که تنها در 2 سالن سینما در حال نمایش است 19 میلیون تومان فروخته است تا جمع فروش خود را به 4 میلیارد و 802 میلیون تومان برساند.
این فیلم روایت کاوه نریمان یکی از پزشکانِ پزشکی قانونی است که در محل کارش با جسدی مواجه می شود که او را پیش از این می‌شناخته است.
امیر آقایی، هدیه تهرانی، سعید داخ، علیرضا استادی، نوید محمدزاده و زکیّه بهبهانی بازیگران این فیلم سینمایی هستند.
از دیگر فیلم های پرفروش هفته به ترتیب میزان فروش می توان به آثار «آخرین بار کی سحر را دیدی؟» (فرزاد موتمن) 14 میلیون تومان، «دارکوب» (بهروز شعیبی) 11 میلیون تومان، «همه چی عادیه» (محسن دامادی) 7 میلیون تومان، «چراغ های ناتمام» (مصطفی سلطانی) 7 میلیون تومان، «یک کیلو و بیست و یک گرم» (رحیم طوفان) 7 میلیون تومان و «دم سرخ ها» (آرش معیریان) 5 میلیون تومان اشاره کرد.ایرنا

+ در این مطلب به بررسی فیلم های پر فروش که بر روی پرده های سینما در حال اکران است اشاره شده است , در این مطلب می توانید پرفروش های هفته را ببینید

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد