لاو سینما : سینمای ایران و جهان

وی افزود : واقعیت پر از تکرار است بر این اساس واقعیت ٬با یک فیلم در مورد واقعیت متفاوت است . در سینما تکرار ها را حذف می کنیم ٬ واقعیت را بازسازی و دستکاری می کنیم .

آخرين به روز رساني : سه شنبه 27 آذر 1397


کل مطلب : 4677 مطلب / کل بازديد : 701,3931
تبليغات

خرید بلیت شعله ور
خرید بلیت یک کیلو و بیست و یک گرم
خريد بليت چراغ های ناتمام
خرید بلیت داش آکل
خرید بلیت تنگه ابوقریب
خرید بلیت پشت دیوار سکوت
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : سینمای ایران
کد مطلب : 4506
تاريخ انتشار : شنبه 24 شهريور 1397 - 15:11

فیلم «همه می دانند»  این روزها در سینما اسپانیا اکران می شود . 

اصغر فرهادی درباره این اثر سینمایی میگوید : پانزده سال پیش یک سفر به جنوب اسپانیا داشتم ٬ آنجا اعلامیه هایی را دیدم که خبر از ناپدید شدن یک کودک می داد و یک دختر 4 ساله نیز از این موضوع ترسیده بود .

اصغر فرهادی در ادامه می افزاید :هر پروژه از یک جرقه شروع می شود . و زمانی که جرقه متولد می شود نمی توان حدس زد که این جرقه می تواند یک ایده باشد یا نه .

فرهادی می گوید : من مثل یک زمین و یا اینکه مزرعه هستم و دانه ها به من می رسند و برخی دیگر نه .زمین همان است تغییر نمی کند اما میوه این زمین  تغییر می کند . یکی از عوامل مهم شخصیت فیلم ترس است ٬ ترس از گذشته و ترس از بازتاب احساسات ٬ شخصیت های این فیلم بر اساس این احساسات زندگی می کنند .

اصغر فرهادی درباره فیلم « همه می دانند » می گوید : بزرگترین نگرانی من این بود که جزئیات شهر اسپانیا و زندگی روزمره در اسپانیا را از دست ندهم . و اگر این جزئیات را از دست می دادم دیدگاه شرقی خود را از دست داده بودم ٬ نگاه ایرانی متمرکز بر روی جزئیات است.

وی افزود : واقعیت پر از تکرار است بر این اساس واقعیت ٬با یک فیلم در مورد واقعیت متفاوت است . در سینما تکرار ها را حذف می کنیم ٬ واقعیت را بازسازی و دستکاری می کنیم .

از جمله بازیگران فیلم سینمایی « همه می دانند » می توان به ' پنه لوپه کروز '٬' ریکاردو دارین '٬ 'خاویر باردم' ٬ 'ادوارد فرناندز ' اشاره کرد . اصغر فرهادی می گوید حضور این بازیگران برای من یک رویا است . پنه لوپه کروز و خاویر باردوم دوبازیگر سرشناس اسپانیا هستند و جایزه. اسکار را گرفته اند .

فیلم «همه می دانند» هشتمین ساخته فرهادی است .این فیلم به صورت مشترک توسط شرکت های ممنتو فیلم ٬مورنا فیلم و لوکی رد تهیه شده است . 

گفتنی است هفتاد و یکمین جشنواره کن با «همه می دانند» افتتاح شد

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد