لاو سینما : سینمای ایران و جهان

وی افزود: من اصلاً نمی‌دانستم که در این فستیوال کاندیدا هستم. فاصله اینکه فهمیدم کاندیدا شدم تا زمانی که جایزه را بردم، بسیار کم بود. به همین دلیل نمی‌توانستم ش

آخرين به روز رساني : جمعه 25 آبان 1397


کل مطلب : 4659 مطلب / کل بازديد : 663,7671
تبليغات

خرید بلیت شعله ور
خرید بلیت یک کیلو و بیست و یک گرم
خريد بليت چراغ های ناتمام
خرید بلیت داش آکل
خرید بلیت تنگه ابوقریب
خرید بلیت پشت دیوار سکوت
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : هنرمندان
کد مطلب : 4479
تاريخ انتشار : پنجشنبه 15 شهريور 1397 - 15:1

 امیر علی دانایی بازیگر سینما و تلویزیون به تازگی برنده جایزه بهترین بازیگر مرد از فستیوال آسیاپاسیفیک شده است. به همین دلیل در حاشیه مراسم گرامیداشت سید ضیاء الدین دری کارگردان فقید سینما و تلویزیون با این بازیگر گفتگویی کردیم.

 

دانایی در خصوص دریافت این جایزه گفت: از دریافت این جایزه بسیار خوشحال هستم. دریافت این جایزه من را سورپرایز کرد. نکته جالب برنده شدنم در فستیوال آسیاپاسیفیک این است که من به دلیل بازی در فیلم «آپاندیس» به کارگردانی حسین نمازی این جایزه را دریافت کردم و این فیلم و دیگر فیلمی که بازی کردم یعنی «انزوا»، در جشنواره فجر مورد توجه قرار نگرفته است! به هر حال با توجه به اینکه فستیوال پاسیفیک معتبر است، خیلی از دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد خوشحال هستم.

 

وی افزود: من اصلاً نمی‌دانستم که در این فستیوال کاندیدا هستم. فاصله اینکه فهمیدم کاندیدا شدم تا زمانی که جایزه را بردم، بسیار کم بود. به همین دلیل نمی‌توانستم شانسم را در این جشنواره بسنجم.

 

این بازیگر سینما و تلویزیون همچنین در خصوص ضیاء الدین دری اظهار کرد: صحبت درباره ضیاء الدین دری برایم خیلی سخت است. او پدر سینمایی من بود. فقدان وی موضوع دردناکی است.‌ای کاش فرصتی می‌شد که وی زنده می‌ماند و آثار دیگری می‌ساخت.

 

دانایی در پایان اضافه کرد: طبیعتاً من از مرحوم دری بسیاری ممنونم؛ چراکه وی نقش فراوانی در معرفی من به سینما داشت. به طور کلی حضور و معرفی من به حرفه بازیگری به لطف مرحوم دری اتفاق افتاد.

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد