لاو سینما : سینمای ایران و جهان

خشونت مسلحانه بدون توجیه آن خشونتی است که هیچ گونه هدف قابل قبول و ارزشمند اجتماعی نداشته باشد.

آخرين به روز رساني : چهارشنبه 21 آذر 1397


کل مطلب : 4671 مطلب / کل بازديد : 696,9421
تبليغات

خرید بلیت شعله ور
خرید بلیت یک کیلو و بیست و یک گرم
خريد بليت چراغ های ناتمام
خرید بلیت داش آکل
خرید بلیت تنگه ابوقریب
خرید بلیت پشت دیوار سکوت
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : سینمای جهان
کد مطلب : 4417
تاريخ انتشار : دوشنبه 24 ارديبهشت 1397 - 20:50

به نقل از د رپ، در حالی که بحث‌ و گفتگوها درباره کنترل سلاح‌ در ایالات متحده به نقطه اوج خود رسیده، نتایج مطالعه‌ای جدید حاکی از آن است که به تصویر کشیدن خشونت مسلحانه در فیلم‌های هالیوودی آن هم با ریتینگ‌های PG-۱۳ (قابل تماشا برای افراد بالای ۱۳ سال) قابل قبول‌تر از همیشه شده است.

با استناد به نتایج مطالعه‌ای که توسط مرکز سیاست عمومی آننبرگ (APPC) در دانشگاه پنسیلوانیا انجام شده، والدینی که بچه‌های زیر ۱۷ سال دارند در حال حاضر وقتی می‌بینند خشونت مسلحانه به شیوه‌ای قابل توجیه در فیلم‌ها به تصویر کشیده می‌شود، به آن حساسیت کمتری نشان می‌دهند.

این مطالعه خشونت مسلحانه توجیه‌شده را به عنوان خشونتی که به منظور دفاع از یکی از عزیزان یا حمایت از خود به وقوع پیوسته باشد، توصیف می‌کند. خشونت مسلحانه بدون توجیه آن خشونتی است که هیچ گونه هدف قابل قبول و ارزشمند اجتماعی نداشته باشد.

با وجود اینکه خشونت مسلحانه در هنگام توجیه‌پذیر بودن از نظر والدین قابل قبول‌تر بود، آنها بر این باور بودند که فیلم‌هایی که از آن استفاده می‌کنند بیشتر به درد نوجوانان ۱۵ سال به بالا می‌خورند تا نوجوانان ۱۳ سال به بالایی که در حال حاضر توسط انجمن فیلم‌های سینمایی آمریکا رده‌بندی شده‌اند. علاوه بر این،‌ والدین بر این باور بودند که خشونت مسلحانه غیرقابل توجیه بیشتر برای نوجوانان بالای ۱۶ سال مناسب است.

دنیل رومر، مدیر تحقیقات مرکز سیاست عمومی آننبرگ در بیانیه‌ای گفت:‌ این نتایج نشان می‌دهند که والدین خواستار ریتینگی جدید یعنی PG-۱۵ برای فیلم‌های با خشونت سنگین هستند. این فیلم‌ها معمولا با توجیه‌پذیر نشان دادن خشونت موفق به کسب ریتینگ PG-۱۳ می‌شوند اما والدین نوجوانان می‌گویند حتی صحنه‌های خشونت توجیه‌پذیر هم برای نوجوانانی که حداقل ۱۵ سال دارند مناسب‌تر هستند.

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد