لاو سینما : سینمای ایران و جهان

تقوایی ادامه داد: آثاری که در دست بررسی آن ها هستم هنوز در مراحل ابتدایی است که فکر می کنم در اوایل اردیبهشت ماه تکلیف این آثار روشن می شود.

آخرين به روز رساني : سه شنبه 27 آذر 1397


کل مطلب : 4677 مطلب / کل بازديد : 701,3581
تبليغات

خرید بلیت شعله ور
خرید بلیت یک کیلو و بیست و یک گرم
خريد بليت چراغ های ناتمام
خرید بلیت داش آکل
خرید بلیت تنگه ابوقریب
خرید بلیت پشت دیوار سکوت
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : تلویزیون
کد مطلب : 4323
تاريخ انتشار : شنبه 19 اسفند 1396 - 23:28

زینب تقوایی تهیه کننده سریال "الف ویژه" در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان درباره آخرین وضعیت این سریال گفت: "الف ویژه" در مرحله طراحی و ساخت دکور است و شرایط تولید آن هنوز فراهم نشده است.

وی در همین راستا افزود: بعید می دانم که در روزهای مانده به پایان سال وارد مرحله پیش تولید شویم بنابراین به محض این که شرایط فراهم شود پیش تولید را آغاز می کنیم که فکر می کنم این زمان در سال 97 باشد.

این تهیه کننده درباره دیگر آثاری که در دست بررسی دارد اظهار کرد: در حال تحقیق و خواندن چند فلیمنامه سینماییهستم همچنین  سریالی در حال نگارش است که باید دید خدا چه می خواهد.

تقوایی ادامه داد: آثاری که در دست بررسی آن ها هستم هنوز در مراحل ابتدایی است که فکر می کنم در اوایل اردیبهشت ماه تکلیف این آثار روشن می شود.  

وی درباره اثر دیگر خود "سمفونی نهم" بیان کرد: فیلمبرداری تمام شده و پست پروداکشن کار در حال انجام است و درگیر بخش موسیقی و تدوین آن به خصوص در روزهای نوروز هستیم. امیدوارم بتوانیم در نیمه اول سال 97 برای زمان نمایش آن تصمیم بگیریم.

تهیه کننده "زیر پای مادر" درباره این که نوروز را چگونه می گذراند توضیح داد: نوروز امسال درگیر کار سمفونی نهم هستم و نمی توانم جای خاصی مسافرت کنم اما شاید به شهرهای نزدیک سری بزنم و برگردم. فکر میکنم تمام شهرهای ایران برای مسافرت جالب است. اقلیم های مختلف، مردم و سنتهای مختلف برایم جذاب هستند و اگر فرصت داشته باشم دلم می خواهد شهرهای دورافتاده ایران را ببینم.

تقوایی درباره این که کدام سین سفره هفت سین را دوست دارد با لحن طنز گفت: ما تهیه کنندگان سکه را بیشتر دوست داریم اما سمنو را نیز دوست دارم البته هر سین هفت سین سمبل یک چیز خوب است و همه سین ها جذاب هستند.

وی درباره این که چه کتابی را در نوروز به مردم برای مطالعه معرفی می کند بیان کرد: این مسئله نسبی است، به رمان علاقه ای ندارم در حالی که بسیاری از مردم به رمان علاقه دارند. بیشتر به کتاب هایی که در حوزه اطلاعات عمومی و تاریخ باشد علاقه دارم.

این  تهیه کننده درباره فیلم هایی که در سال 96 پسندیده است توضح داد: آخرین فیلم هایی که دیدم مربوط به جشنواره فیلم فجر بود که با توجه به سخت گیری هایم تنگه ابوقریب را به عنوان حجم کار و پروداکشن پسندیدم و همچنین رگ خواب را دوست داشتم.

تقوایی با آرزوی خوب در سال 97 برای سینمای ایران پرداخت و افزود: تصورم این است که سینمای ایران خیزش های خوبی را با توجه به ورود جوانان در عرصه های مختلف اعم از نویسندگی  کارگردانی و تهیه کنندگی برداشته است و پتانسیل بهتر شدن را دارد و این مسیر در حال انجام است و مردم توجهشان جلب شده است که امیدوارم این گردش سینمای ایران بهتر شده و به سمت ساخت آثار فاخر و جذاب تر در سطح بین المللی برسیم.

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد