لاو سینما : سینمای ایران و جهان

بر همین اساس به نظر من بهتر است فعلا آثارم را در خارج از کشور به نمایش بگذارم.

آخرين به روز رساني : چهارشنبه 21 آذر 1397


کل مطلب : 4671 مطلب / کل بازديد : 696,9911
تبليغات

خرید بلیت شعله ور
خرید بلیت یک کیلو و بیست و یک گرم
خريد بليت چراغ های ناتمام
خرید بلیت داش آکل
خرید بلیت تنگه ابوقریب
خرید بلیت پشت دیوار سکوت
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : هنرمندان
کد مطلب : 4281
تاريخ انتشار : پنجشنبه 05 بهمن 1396 - 20:48

علی قوی تن کارگردان سینما در گفتگو  درباره زمان اکران فیلم سینمایی «پل سفید» گفت: این فیلم تولید سال ۹۵_۹۶ است که ما اواخر خرداد ماه مراحل فنی آن را به پایان رساندیم که اولین نمایش آن در جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان اصفهان بود.

وی افزود: بعد از آن سه ماه طول کشید تا ما نسخه بین المللی این فیلم را با زیرنویس و استانداردهای لازم آماده کنیم و از شهریور هم «پل سفید» را به بازارهای جهانی عرضه کردیم که موفق به برخی از جوایز شد.

قوی تن بیان کرد: ما برای نمایش این فیلم در سال جاری برنامه ای نداریم زیرا چند کمپانی خارجی حاضر به اکران این فیلم در سینماهای هنری خود شده اند و ما با آنها وارد مذاکره شده ایم البته فیلم های قبلی من هم به همین شکل در کشورهای آسیایی و اروپایی اکران شده بود. 

کارگردان «پرواز بادبادک ها» اظهار کرد: با توجه به بازار و شرایط سینمای داخل فکر می کنم بهتر است فیلم هایم را در خارج از کشور به نمایش بگذارم زیرا از آنها استقبال بیشتری می شود، بازگشت سرمایه دارد و اینکه ما مشکل سینماهای ایران را نداریم زیرا در اینجا سینماها بیشتر به دنبال فیلم های سرگرم کننده هستند بنابراین ممکن است فیلم را دچار مشکل کنند به همین دلیل من فکر می کنم فیلم هایی مثل آثار من در اکران موفق نباشند از همین رو من چند وقتی است که تمرکزم را روی اکران در خارج از کشور گذاشته ام.

قوی تن ادامه داد: از نظر من این موضوع اشکالی ندارد زیرا به هرحال یک سری از فیلم ها باید در خارج از کشور اکران شوند به ویژه اینکه آثار من تربیتی و فرهنگی هستند از همین رو اکران چنین فیلم هایی در آن سوی مرزها به نفع ایران است و باعث صدور فرهنگ می شود بر همین اساس به نظر من بهتر است فعلا آثارم را در خارج از کشور به نمایش بگذارم.

کارگردان «آفتاب، مهتاب، زمین» با اشاره به دیگر فعالیت هایش بیان کرد: در حال حاضر مشغول انجام تحقیقاتی در شهرستان ها درباره موضوعات فرهنگی برای ساخت فیلم جدید هستم البته هنوز این موضوع تبدیل به فیلمنامه نشده است. 
وی عنوان کرد: موضوعات من بیشتر فرهنگی هستند و به معضلاتی توجه دارند که درباره آموزش نوجوانان است و در واقع به مسایل تربیتی آنها مربوط می شود.

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد