لاو سینما : سینمای ایران و جهان

ولی هنوز هیچ دعوتی از آنها نشده است و فقط کارگردانان و صاحبان اصلی فیلم می توانند در جشنواره حضور پیدا کنند.

آخرين به روز رساني : سه شنبه 01 خرداد 1397


کل مطلب : 4403 مطلب / کل بازديد : 633,7611
تبليغات

تبليغات
خرید بلیت به وقت شام
خريد بليت فراری
خرید بلیت لاتاری
خرید بلیت لونه زنبور
خرید بلیت مادر
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : سینمای ایران
کد مطلب : 4254
تاريخ انتشار : یکشنبه 01 بهمن 1396 - 19:58

 امسال هم بار دیگر شاهد حضور ۴ فیلم کوتاه در بخش رقابتی جشنواره هستیم و سیمرغ فیلم کوتاه نیز اهدا می‌شود.

فیلم‌های کوتاه انتخابی امسال در پردیس ملت برای اهالی رسانه اکران دارند اما اکران مردمی آن همچنان ممکن نیست در حالی که مخاطبان اصلی هر فیلمی مردم هستند از همین رو صاحبان فیلم کوتاه انتظار داشتند در ایام برگزاری جشنواره ملی فیلم فجر که مهمترین رویداد سینمایی کشور محسوب می شود شرایطی مهیا می شد تا آثار کوتاه که سهم زیادی در کسب موفقیت های جهانی دارند به نمایش گذاشته می شد.

با بهرام و بهمن ارک کارگردانان فیلم کوتاه «حیوان»، علیرضا قاسمی کارگردان «وقت ناهار»، احسان مختاری کارگردان «فاش» و درناز حاجیها کارگردان «مارلون» که به سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر راه یافتند به گفتگو نشستیم و درباره مطالباتشان از جشنواره سوال کردیم.

بهرام ارک یکی از کارگردانان فیلم کوتاه «حیوان» درباره انتظاراتش از مهم ترین رویداد سینمایی کشور به  گفت: فیلم کوتاه سال گذشته به جشنواره ملی فیلم فجر بازگشت و پیش از آن، جشنواره به فیلم کوتاه اهمیت نمی داد. از همین رو اولین انتظار ما این بود که جشنواره ملی فیلم فجر فیلم کوتاه را به عنوان نوعی از سینما بپذیرد زیرا معمولا جشنواره های بزرگ جهانی همواره به آثار کوتاه هم توجه می کنند.

وی افزود: ما دوست داریم مانند فیلم های بلند، دست اندرکاران آثار ما هم در جشنواره حضور داشته باشند و به نظرم این خواسته زیاد و بی‌جایی نیست. شاید برای چنین درخواست هایی زود باشد زیرا فیلم کوتاه هنوز آن جایگاهی را که باید در جشنواره ملی فیلم فجر ندارد. البته امسال  بعد از مدت ها برای اولین بار است که فیلم کوتاه به صورت جدی در این رویداد هنری حضور پیدا می کند به همین دلیل ممکن است در حال آزمون و خطا باشند.

این کارگردان جوان با تاکید بر اینکه عوامل فیلم های کوتاه هم باید اجازه حضور در پردیس ملت را داشته باشند، توضیح داد: ما خوشحال می شویم به همراه عوامل فیلم مان در این جشنواره حضور داشته باشیم ولی هنوز هیچ دعوتی از آنها نشده است و فقط کارگردانان و صاحبان اصلی فیلم می توانند در جشنواره حضور پیدا کنند.

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد