لاو سینما : سینمای ایران و جهان

وی افزود: ما در این مستند به سراغ مردم و شعرای مشهور کشور رفته‌ایم و با آنها درمورد این شعر و شاعر آن مصاحبه کرده‌ایم و سپس به سراغ خود خانم یوسفی رفته‌ایم و زن

آخرين به روز رساني : سه شنبه 20 آذر 1397


کل مطلب : 4671 مطلب / کل بازديد : 695,6691
تبليغات

خرید بلیت شعله ور
خرید بلیت یک کیلو و بیست و یک گرم
خريد بليت چراغ های ناتمام
خرید بلیت داش آکل
خرید بلیت تنگه ابوقریب
خرید بلیت پشت دیوار سکوت
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : تلویزیون
کد مطلب : 4243
تاريخ انتشار : شنبه 30 دي 1396 - 19:0

محمد باقر سیدی، کارگردان مستند «ملاقات» درباره این مستند گفت: رباعی «هرکس به طریقی دل ما می‌شکند» تقریبا در ذهن همه ما هست و آن را به شکل ضرب‌المثل و ... استفاده می‌کنیم، اما کمتر کسی می‌داند که شاعر این رباعی کیست. اکثر ما فکر می‌کنیم که شاعر این شعر از قدمای شعر فارسی است ولی خب این گونه نیست. برای من دغدغه شد که شاعر این شعر ماندگار را به مردم معرفی کنم و در یک فیلم، زندگی او را به تصویر بکشم.

سیدی در ادامه تشریح کرد: شاعر این رباعی، فردی به نام خانم ناهید یوسفی از اهالی شهرستان تنکابن است. ما ایشان را پیدا کردیم و به سراغشان رفتیم. خانم یوسفی، حدود ده جلد کتاب شعر به چاپ رسانده‌اند و شاعر باسابقه‌ای هستند ولی تا به امروز بسیار ناشناس بوده‌اند.

وی افزود: ما در این مستند به سراغ مردم و شعرای مشهور کشور رفته‌ایم و با آنها درمورد این شعر و شاعر آن مصاحبه کرده‌ایم و سپس به سراغ خود خانم یوسفی رفته‌ایم و زندگی ایشان را به تصویر کشیده‌ایم.

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد