لاو سینما : سینمای ایران و جهان

سینما هیچ گاه از امنیت شغلی هراس نداشتیم و همه سینماگران از حداقل امکانات رفاهی و کاری و شغلی برخوردار بودند.

آخرين به روز رساني : پنجشنبه 24 آبان 1397


کل مطلب : 4659 مطلب / کل بازديد : 662,1641
تبليغات

خرید بلیت شعله ور
خرید بلیت یک کیلو و بیست و یک گرم
خريد بليت چراغ های ناتمام
خرید بلیت داش آکل
خرید بلیت تنگه ابوقریب
خرید بلیت پشت دیوار سکوت
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : سینمای ایران
کد مطلب : 4232
تاريخ انتشار : جمعه 29 دي 1396 - 20:31

ناهید علامی رئیس انجمن چهره پردازان خانه سینما گفت: گریم در سینمای ایران زمانی «حرمت» داشت اما متأسفانه امروز این چنین نیست و دوغ و دوشاب با هم مخلوط شده اند و هیچ کس درست در جای خود قرار ندارد و رابطه و باندبازی حرف اول و آخر را می زند و به همین علت همواره به تمامی جوانان علاقمندی که می خواهند وارد سینما شوند توصیه می کنم که هرگز به سینما ورود پیدا نکنند چرا که ارزش ها و حرمت ها در این سینما به طور کل از بین رفته و این اتفاقی بسیار تلخ و دردآور است.

طراح چهره پردازی فیلم سینمایی «آواز خوان» در گفتگو  افزود: امنیت شغلی سینماگران امروزه تنها در حد یک حرف زیبا باقی مانده و متأسفانه هیچ امنیت شغلی برای هیچ یک از اهالی سینمای کشور وجود ندارد و این در حالی است که در زمان ورود ما به سینما هیچ گاه از امنیت شغلی هراس نداشتیم و همه سینماگران از حداقل امکانات رفاهی و کاری و شغلی برخوردار بودند.

وی در پاسخ به این سوأل که آیا علت عدم تأمین امنیت شغلی سینماگران به دلیل ورود بی رویه جوانان به سینما و زیاد شدن تعداد عوامل سینما در رشته های متعدد است یا خیر اظهار داشت: من به هیچ عنوان با ورود جوانان به سینما مخالف نیستم و اتفاقاً همیشه هم از ورود جوانان به سینما استقبال کرده ام اما معتقدم که همه چیز در سینما باید هدفمند و ضابطه مند باشد. یک اتفاق بسیار بدی که در سینمای ما رخ داده این است که هیچ یک از ما به این باور نرسیده ایم که در سینما و در دنیا قرار نیست دیگری جای ما را بگیرد و هرکس در سر جای خودش که قرار دارد باید درست کارش را انجام دهد اگر ما این مسأله مهم را برای خودمان جا بیندازیم به خودی خود بسیاری از مشکلات مان حل خواهد شد.

علامی خاطرنشان کرد: ما باید بدانیم که اگر قرار باشد شخصی را برای رسیدن به قله های پیشرفت خودمان نردبان کنیم و از او بالا برویم در واقع پایین هستیم و پیشرفتی نخواهیم کرد. بنده شخصاً هیچ گاه در زندگی کاری ام به دنبال مقام و... نبوده ام و الآن هم نیستم. اگر اینک به عنوان رئیس انجمن چهره پردازان خانه سینما هم فعالیت می کنم به آن دلیل است که آقای اسکندری در مجمع عمومی از بنده درخواست کردند که کاندید بشوم  وحتی زمانی که در انجمن رأی آوردم که به عنوان رئیس خدمت کنم تنها هدفم این بود که بتوانم پل ارتباطی میان انجمن با مسئولان برای رفع نیازهای سایر همکارانم باشم و بس!

طراح چهره پردازی فیلم سینمایی «پسر مریم» ادامه داد: بنده یک سری هدف هایی برای انجمن چهره پردازان خانه سینما دارم که امیدوارم بتوانم به این اهداف دست پیدا کنم؛ با دوستان شورای مرکزی انجمن هم برنامه گذاشتیم و به یک نتایجی هم رسیدیم اما به دلیل اینکه مرتباً با حجم کاری شدید مانند بیمه تکمیلی، مالیات و... درگیر بودیم نتوانستیم که قدمی جدی برای این کار برداریم.

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد