لاو سینما : سینمای ایران و جهان

احترام ایام فجر، به مردم خدمت‌رسانی کنند ، گفت: تأکید دبیر جشنواره بر آمادگی میزبانی سینماها از مردم است.

آخرين به روز رساني : پنجشنبه 24 آبان 1397


کل مطلب : 4659 مطلب / کل بازديد : 662,2071
تبليغات

خرید بلیت شعله ور
خرید بلیت یک کیلو و بیست و یک گرم
خريد بليت چراغ های ناتمام
خرید بلیت داش آکل
خرید بلیت تنگه ابوقریب
خرید بلیت پشت دیوار سکوت
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : سینمای ایران
کد مطلب : 4221
تاريخ انتشار : جمعه 29 دي 1396 - 14:19

از ستاد خبری جشنواره فیلم فجر ، در جلسه هماهنگی مدیران سینماهای جشنواره فیلم فجر با حضور محمدرضا فرجی، مدیرکل سینمای حرفه‌ای و مسعود نجفی مدیر روابط عمومی سی و ششمین جشنواره فیلم فجر و مسئولان امور سینماهای وزارت ارشاد و مدیران سینماهای نمایش‌ دهنده فیلم‌های جشنواره برگزار شد ، مدیران سینماها از تجربیات و مشکلات پیش‌روی خود در راه برگزاری جشنواره سخن گفتند.
فرجی گفت: کار سنگین و سختی است که از بین 22 سالن ، 12 سالن را برای جشنواره انتخاب کرد . برخی از صاحبان سینماهایی که سال‌های گذشته در جشنواره حضور داشتند امسال گله‌ مندند که باید یادآوری کنم امسال تنها 24 فیلم برای نمایش در سینماهای مردمی جشنواره در نظر گرفته شده و از این رو تعداد سینما و صندلی‌ها را هم محدودتر ‌کرده ایم .
وی با اشاره به ازدحام‌هایی که معمولا در ایام جشنواره صورت می‌گیرد، تأکید کرد: دهه فجر، مقطعی است که باید در آن ارزش‌های انقلاب حفظ و تا جایی که توان داریم در خدمت جشنواره باشیم. فرجی با بیان اینکه مقام معظم رهبری همواره تاکید کرده‌اند ، اخلاق ‌مداری برای مسئولان لازم است و سینماداران در موقعیت‌های شلوغ جشنواره باید با حوصله و صبر با مخاطبان رفتار کنند و به احترام ایام فجر، به مردم خدمت‌رسانی کنند ، گفت: تأکید دبیر جشنواره بر آمادگی میزبانی سینماها از مردم است.
مدیرکل سینمای حرفه‌ای گفت: کارشناسان نیز با بازرسی‌هایی که انجام داده اند مطلع شده‌اند که سینماها آماده‌سازی‌های لازم را انجام داده‌اند. از صاحبان سینماها درخواست داریم که آن دو درصد سهم گیشه که برایشان در نظر گرفته شده را حفظ کنند و نباید این سهم فروخته شود، باید بر توزیع بلیت‌ها سانس به سانس نظارت کرد تا حقوق مردم از بین نرود.
فرجی در مورد سانس‌های فوق‌العاده جشنواره گفت: مشکلی برای سانس‌های فوق العاده نخواهیم داشت. سانس‌ها مشخص هستند که از ساعت 15 تا 23 ادامه دارند، به طور متوسط در روز، هر سینما 4 سانس خواهد داشت که سانس‌های اول و آخر تکراری هستند و در مورد هر فیلمی که نیاز به سانس فوق‌العاده داشته باشد، ما قطعا همکاری خواهیم کرد.
این مدیر سینمایی در مورد قیمت بلیت‌های جشنواره سی و ششم گفت: قیمت بلیت در سالن‌های سینمایی راگا، کیان و تماشا به صورت سری 80 هزار ریال و به صورت تک 100 هزار ریال خواهد بود، قیمت بلیت در سایر سینماها نیز به صورت سری 120 هزار ریال و به صورت تکی 150 هزار ریال در نظر گرفته شده است.

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد