لاو سینما : سینمای ایران و جهان

یعنی فیلم دان سیگل کاملا مردانه و نسخه بازسازی شده سوفیا کاپولایی و زنانه ساخته شده است.

آخرين به روز رساني : دوشنبه 31 اردیبهشت 1397


کل مطلب : 4403 مطلب / کل بازديد : 633,3461
تبليغات

تبليغات
خرید بلیت به وقت شام
خريد بليت فراری
خرید بلیت لاتاری
خرید بلیت لونه زنبور
خرید بلیت مادر
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : سینمای جهان
کد مطلب : 4205
تاريخ انتشار : پنجشنبه 28 دي 1396 - 19:45

داستان فیلم فریب خورده، درباره ورود یک سرباز زخمی از سپاه شمال حین جنگهای داخلی و خونبار جنوب و شمال در ایالات متحده است. سرجوخه مکبرنی (کالین فارل) شمالی به یکی از مدرسههای اعیانی جنوبی پناه میبرد که توسط مدیرهای به نام مارتا اداره میشود. نقش خانم مارتا را در نسخه کلاسیک جرالدین پیج و در نسخه جدید نیکول کیدمن ایفا میکند و در حیطه بازیگری فرق دوغ و دوشاب کاملا مشخص میشود و ضعیف و تصنعی بودن کیدمن در تمام این سالها، بار دیگر خودنمایی میکند.

ورود یک بیگانه زخمی، آرامش فضای همیشگی مدرسه را بر هم میزند. سرباز بیگانه نیازمند تیمار است و به مراقبت احتیاج دارد. از سوی دیگر او نماینده طبقه متوسط شمالی در مدرسهای است که اغلب ساکنانش نماینده طبقه مرفه جنوبی هستند. در طول فیلم چند بار مدیره و معلمه مدرسه خصوصی جنوبی بر سر این موضوع بحث میکنند که مک برنی را به نیروهای جنوبی تحویل بدهند، همچنان از او نگهداری کنند یا از او بیگاری بکشند.

در نسخه کلاسیک، روایت از زاویه دید سرباز شمالی ساخته شده و بازسازی نسخه جدید، همان روایت را از دیدگاهی زنانه پیش میبرد، یعنی فیلم دان سیگل کاملا مردانه و نسخه بازسازی شده سوفیا کاپولایی و زنانه ساخته شده است.

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد