لاو سینما : سینمای ایران و جهان

یعنی فیلم دان سیگل کاملا مردانه و نسخه بازسازی شده سوفیا کاپولایی و زنانه ساخته شده است.

آخرين به روز رساني : جمعه 04 اسفند 1396


کل مطلب : 4294 مطلب / کل بازديد : 575,4571
تبليغات

تبليغات
کانال تلگرام لاوسينما
خريد بليت آیینه بغل

موضوع : سینمای جهان
کد مطلب : 4205
تاريخ انتشار : پنجشنبه 28 دي 1396 - 19:45

داستان فیلم فریب خورده، درباره ورود یک سرباز زخمی از سپاه شمال حین جنگهای داخلی و خونبار جنوب و شمال در ایالات متحده است. سرجوخه مکبرنی (کالین فارل) شمالی به یکی از مدرسههای اعیانی جنوبی پناه میبرد که توسط مدیرهای به نام مارتا اداره میشود. نقش خانم مارتا را در نسخه کلاسیک جرالدین پیج و در نسخه جدید نیکول کیدمن ایفا میکند و در حیطه بازیگری فرق دوغ و دوشاب کاملا مشخص میشود و ضعیف و تصنعی بودن کیدمن در تمام این سالها، بار دیگر خودنمایی میکند.

ورود یک بیگانه زخمی، آرامش فضای همیشگی مدرسه را بر هم میزند. سرباز بیگانه نیازمند تیمار است و به مراقبت احتیاج دارد. از سوی دیگر او نماینده طبقه متوسط شمالی در مدرسهای است که اغلب ساکنانش نماینده طبقه مرفه جنوبی هستند. در طول فیلم چند بار مدیره و معلمه مدرسه خصوصی جنوبی بر سر این موضوع بحث میکنند که مک برنی را به نیروهای جنوبی تحویل بدهند، همچنان از او نگهداری کنند یا از او بیگاری بکشند.

در نسخه کلاسیک، روایت از زاویه دید سرباز شمالی ساخته شده و بازسازی نسخه جدید، همان روایت را از دیدگاهی زنانه پیش میبرد، یعنی فیلم دان سیگل کاملا مردانه و نسخه بازسازی شده سوفیا کاپولایی و زنانه ساخته شده است.

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد