لاو سینما : سینمای ایران و جهان

این پلیس در صحبت‌هایش آموزه دارد، نکات آموزشی دارد و برای ما این نکات خوب است.

آخرين به روز رساني : سه شنبه 01 خرداد 1397


کل مطلب : 4403 مطلب / کل بازديد : 633,7911
تبليغات

تبليغات
خرید بلیت به وقت شام
خريد بليت فراری
خرید بلیت لاتاری
خرید بلیت لونه زنبور
خرید بلیت مادر
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : هنرمندان
کد مطلب : 4053
تاريخ انتشار : چهارشنبه 20 دي 1396 - 21:59

سردار سعید منتظرالمهدی معاون اجتماعی نیروی انتظامی درباره شخصیت پلیسی که در مجموعه «لیسانسه‌ها۲» ترسیم شده، گفت: در سریال لیسانسه‌ها دوستان تهیه کننده و کارگردان بودند و ما فقط کمکشان کردیم اما به نظر می‌رسد بر اساس نظرسنجی‌هایی که خود ماداشتیم و دیدگاه‌هایی که گرفتیم مورد پسند مردم قرار گرفته است.  

وی ادامه داد: این شخصیت یک کاراکتر کاریزماتیکی است که تقریبا مردم دوستش دارند و لذا پلیس به دلیل اینکه اعتماد به نفس بالایی دارد در خیلی جاها اجازه می‌دهد که با او شوخی کنند و منعی هم ندارد. برآوردهای ما که از طریق پیمایش‌هایی که انجام دادیم به دست آمده و همچنین نتایج نظرسنجی‌هایی که صداوسیما در اختیار ما قرار داده، نشان از استقبال مخاطبان از این شخصیت دارد.

وی تصریح کرد: ضمن اینکه مردم طنز را دوست دارند. حالا ژانر پلیسی جای خودش وقتی که طنز هم می‌شود بیشتر مردم اقبال می‌کنند. این پلیس در صحبت‌هایش آموزه دارد، نکات آموزشی دارد و برای ما این نکات خوب است.  

معاون اجتماعی نیروی انتظامی در پاسخ به این پرسش که پلیس‌های سریال‌های تلویزیون معمولا بسیار کلیشه‌ای و همواره در یک قالب ارائه می‌شوند نیز اظهارداشت: همیشه اینطور نیست. شما در همین سریال‌های اخیر ما هم ببینید. ما اولین جایی هستیم که حتی اجازه می‌دهیم در آثار پلیس بد هم نشان داده شود. اما حواسمان به میزان آن هست. حتی ما پلیسی را نشان داده‌ایم که پشت پرده ارتباطات مخرب داشته‌اند. ولی سیستم‌های نظارتی ما آن پالایش‌های درون سازمانی را انجام می‌دهند و بلافاصله به آن تذکر می‌دهند.

وی افزود: مثلا پلیسی که در مجموعه میکائیل که سریال جذابی بود، ارائه شد را به خاطر بیاورید. خیلی‌جاها میکائیل تند می‌شد و حتی سر مردم داد و بی‌داد می‌کرد ولی از آن طرف بازرسی او را می‌خواهد. در این زمینه ۲ بحث وجود دارد یکی اینکه ما باید تصویری ارائه بدهیم که ایده‌آل پلیس باید این گونه باشد و مردم هم همین قضاوت را داشته باشند و از سوی دیگر باید به پرسنل خودمان بگوییم که این پلیس مد نظر است و اگر از این منظر نگاه کنیم، مشکل حل می‌شود و همان آموزش توأم با درمان است.  

 

پیش از این  مهدی ربیعی بازیگر نقش ستوان نعیمی در سریال «لیسانسه‌ها» که این شب ها از شبکه سه سیما پخش می شود درباره این نقش و چگونگی آغاز همکاری اش با سروش صحت به  گفت: شغل اصلی من طراحی و معماری ساختمان است و به دلیل کار ساختمان سازی اولین بار از من خواستند که یک کارگر افغانستانی را برای یکی از های سریال سروش صحت معرفی کنم و خودم هم در سکانس کوتاهی به عنوان سرکارگر ایرانی حضور داشتم.

در «شمعدونی» تست دادم اما قسمت نشد بازی کنم

وی با اشاره به علاقه خود به حوزه بازیگری اظهار کرد: من از سال ۸۴ کارم را با تئاتر کودک شروع کردم و در این سال ها هم در نمایش های مختلفی بازی کرده ام ولی همیشه دوست داشتم وارد کار تصویر هم بشوم تا اینکه یک روز برای حضور در سریال «شمعدونی» به کارگردانی سروش صحت تست دادم و گریم هم شدم، اما قسمت نبود که در آن اثر بازی کنم.

ربیعی ادامه داد: من همان زمان از سروش صحت درخواست کردم که بتوانم در کار بعدی او حضور داشته باشم و به این ترتیب برای سری اول سریال «لیسانسه ها» با من تماس گرفتند و همزمان با چند نفر دیگر برای ایفای نقش ستوان نعیمی تست دادم. البته حضور اولیه در «لیسانسه ها» در چند سکانس بود که همان زمان به دلیل بازخوردها این نقش پررنگ تر و بعد در «لیسانسه ها ۲» خیلی بیشتر شد.

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد