لاو سینما : سینمای ایران و جهان

اگر مجموعه ای جذابیت نداشته باشد در هر مناسبتی هم پخش شود مخاطب اقبالی نشان نخواهد داد.

آخرين به روز رساني : جمعه 25 آبان 1397


کل مطلب : 4659 مطلب / کل بازديد : 663,7691
تبليغات

خرید بلیت شعله ور
خرید بلیت یک کیلو و بیست و یک گرم
خريد بليت چراغ های ناتمام
خرید بلیت داش آکل
خرید بلیت تنگه ابوقریب
خرید بلیت پشت دیوار سکوت
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : تلویزیون
کد مطلب : 3467
تاريخ انتشار : دوشنبه 15 خرداد 1396 - 16:20

مهدی روشن روان مدیر گروه فیلم و سریال شبکه سه سیما  درباره بازخوردهای پخش سریال «نفس»  ساخته جلیل سامان در شبکه سه در ماه رمضان با توجه به اینکه ذایقه مخاطب در چند سال اخیر به کارهای کمدی عادت کرده است، اظهار کرد: عده ای فکر می کنند سریال های ماه رمضان حتما باید کمدی باشند و نمی دانم این فرضیه از کجا آمده است. اتفاقا تلویزیون چندین سال سریال هایی با مضامین ماورایی پخش می کرد و اولین سال هایی که کمدی روی آنتن رفت عده ای باز اعتراض کردند که حرمت ماه رمضان شکسته می شود و کمدی در شان این ماه نیست. سپس مخاطب به کمدی عادت کرد و حالا فکر می کند حتما در این ماه باید کمدی پخش شود.

مدیر گروه فیلم و سریال شبکه سه سیما اضافه کرد: هر تغییری در ابتدا با مقاومت مواجه می شود و بعد از آن به یک اصل تبدیل می شود که انگار نباید از آن عدول کرد.

روشن روان با اشاره به مضمون انقلابی سریال «نفس» نیز یادآور شد: پخش کارهای انقلابی نباید صرفا به یک ماه و مناسبت خاص محدود شود و اتفاقا پخش در ماه رمضان یکی از بازه های طلایی تلویزیون است.

وی با اشاره به همزمانی ماه مبارک رمضان امسال با خرداد عنوان کرد: ما امسال همزمان با ماه رمضان ۱۴ و ۱۵ خرداد را داشتیم و در ادامه نیز مناسبت ۳۱ خرداد را داریم و حتی پایان سریال به حادثه هفت تیر می رسد. چندین مناسبت مهم در این ایام است و می توان گفت خرداد یکی از سیاسی ترین و پرمناسبت ترین ماه های تاریخ انقلاب است.

مدیر گروه فیلم و سریال شبکه سه بیان کرد: گاهی در مناسبت ها کنداکتور پخش چنان با برنامه های مربوط به آن ایام اشباع می شود که ممکن است تاثیر لازم را نداشته باشد و موجب دلزدگی مخاطب شود. مخاطب در وهله اول انتظار جذابیت از یک مجموعه دارد، فکر می کنم «نفس» این انتظار را برآورده خواهد کرد. اگر مجموعه ای جذابیت نداشته باشد در هر مناسبتی هم پخش شود مخاطب اقبالی نشان نخواهد داد.

وی با اشاره به پخش چند سریال کمدی در چند ماه اخیر از شبکه سه توضیح داد: ما ماه های آخر سال ۹۵ سریال «لیسانسه ها» را پخش کردیم و بعد از آن «دیوار به دیوار» را روی آنتن بردیم که آثاری کمدی بودند بنابراین برای تنوع هم لازم بود آنتن شبکه سه سریالی مثل «نفس» را پخش کند و همه اینها از روی برنامه ریزی بود.


 صدای مطلب بالا : این صدا کامپیوتری بوده و احتمال تلفظ اشتباه برخی لغات وجود دارد 

 

لینک دانلود صدای مطلب

 


مهر

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد