ابزار وبلاگ

احسان همتی اولین فیلم بلند سینمایی خود را می سازد

لاو سینما : سینمای ایران و جهان

وی افزود: با توجه به اینکه من هنگام ساخت یک فیلم درباره تمام جزییات ساختاری چه از نظر فرم و چه از نظر محتوا حساسیت و دقت نظر زیادی دارم، سعی می کنم کارهای انجام

آخرين به روز رساني : جمعه 29 تیر 1397


کل مطلب : 4412 مطلب / کل بازديد : 533,7481
تبليغات

تبليغات
خرید بلیت به وقت شام
خريد بليت فراری
خرید بلیت لاتاری
خرید بلیت لونه زنبور
خرید بلیت مادر
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : سینمای ایران
کد مطلب : 3252
تاريخ انتشار : جمعه 25 فروردين 1396 - 12:45

احسان همتی کارگردان سینما در گفتگو  درباره جدیدترین فعالیت های خود گفت: در حال حاضر مشغول بازنویسی نهایی فیلمنامه اولین فیلم بلند سینمایی خود، کارهای مقدماتی آن و کسب مجوزهای لازم برای ساخت این اثر هستیم، البته این نکته را هم باید عنوان کنم که فعلا اسم قطعی این فیلم مشخص نشده است.

 

وی افزود: با توجه به اینکه من هنگام ساخت یک فیلم درباره تمام جزییات ساختاری چه از نظر فرم و چه از نظر محتوا حساسیت و دقت نظر زیادی دارم، سعی می کنم کارهای انجام این اثر را با نظم بیشتری پیش ببرم. همچنین به دلیل برخورداری این فیلم از فضا و ساختار خاص در حال ایجاد بستر مناسب تولید آن هستیم و کار تهیه کنندگی خاص خود را می طلبد.

 

همتی با اشاره به نگارش فیلمنامه و فضاسازی این فیلم گفت: ما به صورت گروهی این فیلمنامه را که یک درام اجتماعی است، نوشته ایم. چیزی که به شخصه اعتقاد دارم و در فیلم هایم به صورت کلی واضح است، رسیدن به رهیافت فضای سینمایی است و اینکه ما با سینما در ارتباط هستیم و از نظر من سینما با عنصر فضای بصری قابل لمس و درک است. در روایت های سینمایی من طراحی صحنه و فضای بصری نقش بسیار بزرگی بر عهده دارد. من سعی کرده ام در آثارم به این امر مهم به صورت درست بپردازم که همین موضوع در مورد این فیلم هم به وضوح دیده خواهد شد و اکثر صحنه های آن داخلی است و فیلمبرداری این فیلم در تهران انجام می شود.

 

وی در پایان با اشاره به فعالیت های دیگرش عنوان کرد: در حال حاضر علاوه بر چند پروژه پژوهشی، ترجمه مجموعه مقالات سینمایی را به اتمام رسانده ایم که به زودی این مجموعه به صورت یک کتاب چاپ می شود.(مهر)

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد