لاو سینما : سینمای ایران و جهان

به نقل از آسوشیتدپرس، «کونگ فو یوگا» فیلم جدید جکی چان که فیلمی پرفروش شده و محصول  مشترک هند و چین است، با نقدهای زیادی در هند روبه رو شد و از آن به عنوان فیلمی با کلیشه‌های توهین‌آمیز و تاریخ مصرف گذشته یاد شد. در این فیلم چان در نقش یک پروفسور باستان‌شناسی با یک تیم همتای هندی همراه می‌شود تا گنجینه‌ای گم‌شده در تبت را کشف کند. این فیلم که در چین با اقبال زیادی روبه رو شد با نقدهای جدی منتقدان هندی روبه رو شد که می‌توان گفت گاه حتی خصمانه…

آخرين به روز رساني : جمعه 23 آذر 1397


کل مطلب : 4671 مطلب / کل بازديد : 698,3341
تبليغات

خرید بلیت شعله ور
خرید بلیت یک کیلو و بیست و یک گرم
خريد بليت چراغ های ناتمام
خرید بلیت داش آکل
خرید بلیت تنگه ابوقریب
خرید بلیت پشت دیوار سکوت
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : سینمای جهان
کد مطلب : 2862
تاريخ انتشار : چهارشنبه 20 بهمن 1395 - 17:44

به نقل از آسوشیتدپرس، «کونگ فو یوگا» فیلم جدید جکی چان که فیلمی پرفروش شده و محصول  مشترک هند و چین است، با نقدهای زیادی در هند روبه رو شد و از آن به عنوان فیلمی با کلیشه‌های توهین‌آمیز و تاریخ مصرف گذشته یاد شد.

در این فیلم چان در نقش یک پروفسور باستان‌شناسی با یک تیم همتای هندی همراه می‌شود تا گنجینه‌ای گم‌شده در تبت را کشف کند. این فیلم که در چین با اقبال زیادی روبه رو شد با نقدهای جدی منتقدان هندی روبه رو شد که می‌توان گفت گاه حتی خصمانه بودند.  منتقدان از این فیلم به عنوان فیلمی سرد که لباسی فاقد اصالت بر آن پوشانده شده یاد کردند و شماری دیگر نیز آن را کلیشه پردازی‌های چینی درباره هند خواندند و منتقد دیگری از آن به عنوان استفاده از مارهای خوش خط و خال علیه هند نام برد.

در این فیلم جکی چان بازیگر مشهور چینی یک بار دیگر با استنلی تانگ کارگردان «رامبل در برانکس»  همکاری می‌کند و هدف از ساخت آن تقویت پیوندهای سنتی چین و هند بوده است.

قرارداد این پروژه سال ۲۰۱۴ امضا شد و وقتی یک سال بعد از سوی حامیان هندی آن مطرح شد که اصلا معلوم نیست این فیلم قرار است چگونه ساخته شود، نخستین موارد مقابله با آن مشاهده شد.

برخی از منتقدها نیز این فیلم را تلاش دولت چین برای تبلیغات و پروپاگاندا از طریق دیالوگ‌های فیلم نامیدند و برخی از دیالوگ‌ها را به معنی تلاش چین برای تسلط بر جاده ابریشم برای تامین منافع اقتصادی آن دانستند.

گفته شده در اکران فیلم در هند در روز نخست (۳ فوریه) تنها ۱۴ نفر در مجموعه فرهنگی بمبئی به تماشای فیلم نشستند. البته انتظار می‌رود در نواحی جنوبی چین وضعیت بهتری برای این فیلم وجود داشته باشد.

از همه بدتر مشکلاتی است که توزیع کننده فیلم در هند با آن دست به گربیان است و موفق به توزیع مناسب فیلم نشده ست.

این فیلم برای جلب توجه مردم هند ابتدا قرار بود با حضور امیرخان و کاترینا کیف در کنار جکی چان ساخته شود اما در نهایت سونو سود ، دیشا پاتانی و آمیرا دستور بازیگران هندی فیلم را تشکیل دادند.

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد