لاو سینما : سینمای ایران و جهان

 فستیوال فیلم‌های ایرانی لندن با تمرکز بر سینمای ایران، هفتمین سال برگزاری را پشت سر می‌گذارد و هر سال از ۲۸ اکتبر تا ۲ نوامبر برگزار می‌شود و فیلم‌ها بعد از حضور در این فستیوال به مدت یک هفته تا ۱۰ روز در سینماهای لندن به نمایش گذاشته می‌شوند. فیلم «ماحی» تقریباً بعد از یک سال موفق به دریافت ثبت پروانه نمایش شد و قرار است بلافاصله بعد از سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر به سرگروهی سینما آفریقا به نمایش در بیاید. داستان این فیلم که بر اساس اتفاقات واقعی است؛…

آخرين به روز رساني : دوشنبه 26 آذر 1397


کل مطلب : 4677 مطلب / کل بازديد : 700,2681
تبليغات

خرید بلیت شعله ور
خرید بلیت یک کیلو و بیست و یک گرم
خريد بليت چراغ های ناتمام
خرید بلیت داش آکل
خرید بلیت تنگه ابوقریب
خرید بلیت پشت دیوار سکوت
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : سینمای ایران
کد مطلب : 2836
تاريخ انتشار : جمعه 08 بهمن 1395 - 16:44

 فستیوال فیلم‌های ایرانی لندن با تمرکز بر سینمای ایران، هفتمین سال برگزاری را پشت سر می‌گذارد و هر سال از ۲۸ اکتبر تا ۲ نوامبر برگزار می‌شود و فیلم‌ها بعد از حضور در این فستیوال به مدت یک هفته تا ۱۰ روز در سینماهای لندن به نمایش گذاشته می‌شوند.

فیلم «ماحی» تقریباً بعد از یک سال موفق به دریافت ثبت پروانه نمایش شد و قرار است بلافاصله بعد از سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر به سرگروهی سینما آفریقا به نمایش در بیاید.

داستان این فیلم که بر اساس اتفاقات واقعی است؛ قصه ای از حواشی زندگی یک زن که از پشت پرده اختلاس های مالی تا پرونده های پزشکی سربه مهر که هیچ گاه مطرح نشده است پرده برداری می کند. فیلمی که با توجه به مضمون سیاسی و اجتماعی اش ١٠ هفته (تا قبل از انتخابات ایران) روی پرده خواهد ماند که از این زمان پنج هفته آن به سال جدید می رسد.

داستان فیلم بین سال‌های ۹۱ تا ۹۲ می‌گذرد و روایتگر شرایط زن فیلم به نام «ماحی» است. شرایطی که بازگوکننده معنای کلمه ماحی است که از آن به معنای محوکننده یا نابودکننده یاد می‌شود.

آنا نعمتی، مهران احمدی، همایون ارشادی، احسان امانی، سپیده اعلایی، هدی نوری زاده و مریم داوودی ازجمله بازیگرانی هستند که در این پروژه سینمایی ایفای نقش کرده‌اند.

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد