لاو سینما : سینمای ایران و جهان

مهدی صباغ‌زاده کارگردان فیلم سینمایی «خانه کاغذی» به تهیه کنندگی تینا پاکروان در گفتگو با  با اشاره به  پذیرفته نشدن این فیلم در بخش مسابقه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر گفت: «خانه کاغذی» به خاطر برخورد سلیقه ای هیات انتخاب به بخش مسابقه سی و پنجمین جشنواره…

آخرين به روز رساني : جمعه 31 فروردین 1397


کل مطلب : 4379 مطلب / کل بازديد : 620,6241
تبليغات

تبليغات
خرید بلیت به وقت شام
خريد بليت فراری
خرید بلیت لاتاری
خرید بلیت لونه زنبور
خرید بلیت مادر
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : سینمای ایران
کد مطلب : 2766
تاريخ انتشار : یکشنبه 19 دي 1395 - 12:6

مهدی صباغ‌زاده کارگردان فیلم سینمایی «خانه کاغذی» به تهیه کنندگی تینا پاکروان در گفتگو با  با اشاره به  پذیرفته نشدن این فیلم در بخش مسابقه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر گفت: «خانه کاغذی» به خاطر برخورد سلیقه ای هیات انتخاب به بخش مسابقه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر راه نیافت. به نظر می رسد آنها اصلا به امتیازات فیلم توجهی نکرده اند و کمیته انتخاب بهانه هایی همچون متوجه نشدن موضوع و داستان فیلم را می آورد. اگر این موضوع هم درست باشد چطور توانستند بازی درجه یک پرویز پرستویی که می توانست یکی از کاندیداهای کسب سیمرغ باشد، در نظر نگیرند؟ تینا پاکروان و حسین پاکدل و ستاره اسکندری هم بازی های بسیار خوبی داشتند، فضاسازی ها و فیلمبرداری این اثر هم بسیار خوب بود.

وی با اشاره به اینکه هیات انتخاب همه این موارد را ندیده گرفته است، بیان کرد: به نظر می رسد وقتی بخواهند یک اثر را کنار بگذارند به هر طریق ممکن این کار را می کنند و بهانه های مختلفی مثل نداشتن کیفیت را می آورند. سوال من این است که آیا فیلم هایی که این افراد می سازند کیفیت خوبی دارد؟ ما که هر سال آثار این افراد را می بینیم و متوجه می شویم که آثار آنها کیفیت، داستان، محتوا، میزانسن و ... ندارند و اصلا فیلم‌های درخوری نیستند. چنین افرادی امسال یک فیلم خوب را کنار گذاشتند من واقعا نمی دانم بر چه مبنایی «خانه کاغذی» را از بخش مسابقه کنار گذاشتند.

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد