لاو سینما : سینمای ایران و جهان

نادر سلیمانی بازیگر سینما و تلویزیون که این روزهای فیلم «دزد و پری» را روی پرده اکران سینما دارد در پاسخ به این سوال که فیلم های ژانر کودک را رضایت بخش میدانید؟ گفت: خیلی از شرایط ژانر کودک راضی نیستم به این دلیل که خیلی از کارگردانها کار کودک را برای خودشان می نویسند و همیشه برای من سوال بوده که چرا از اسم کودکان استفاده می کنند ولی چیزی برای آنها  نمی سازند. وی افزود: نقطه ضعفی که فیلم های کودک و نوجوان دارد این است که بزرگتر ها برای کودک می نویسد اما از ذهن کودکان رد نمی شود…

آخرين به روز رساني : چهارشنبه 23 آبان 1397


کل مطلب : 4659 مطلب / کل بازديد : 661,8781
تبليغات

خرید بلیت شعله ور
خرید بلیت یک کیلو و بیست و یک گرم
خريد بليت چراغ های ناتمام
خرید بلیت داش آکل
خرید بلیت تنگه ابوقریب
خرید بلیت پشت دیوار سکوت
خرید بلیت خرگیوش

کد مطلب : 183
تاريخ انتشار : دوشنبه 22 شهريور 1395 - 22:38

نادر سلیمانی بازیگر سینما و تلویزیون که این روزهای فیلم «دزد و پری» را روی پرده اکران سینما دارد در پاسخ به این سوال که فیلم های ژانر کودک را رضایت بخش میدانید؟ گفت: خیلی از شرایط ژانر کودک راضی نیستم به این دلیل که خیلی از کارگردانها کار کودک را برای خودشان می نویسند و همیشه برای من سوال بوده که چرا از اسم کودکان استفاده می کنند ولی چیزی برای آنها  نمی سازند.

وی افزود: نقطه ضعفی که فیلم های کودک و نوجوان دارد این است که بزرگتر ها برای کودک می نویسد اما از ذهن کودکان رد نمی شود که ببیند اگر در سن کودکان بود آیا واقعا چنین کاری را انجام می داد که حالا در فیلم نامه چنین چیزی را نوشته است و یا دیالوگهایی نوشته می شود که اصلا کودکان در صحبتهایشان استفاده نمی کنند.

بازیگر «دزد و پری» با بیان اینکه با همه این نقاط ضعف نمی شود؟ گفت که نباید کار کودک ساخته شود، گفت: باید فیلم برای کودکان ساخته شود و اگر چنین فیلم هایی ساخته نشود دیواره اصلی سینمای آینده را خراب کرده ایم چراکه پایه اصلی هر کاری که ساخته می شود و اساس هر ژانری کار کودک است برای اینکه کودکان باید اول با سینما آشنا شوند.

نادر سلیمانی در خصوص  فیلم «دزد و پری» گفت: این فیلم قالب کودکان و نوجوان دارد و انتظار من را در فیلم کودک و نوجوان برآورده می کند و در این فیلم خود کودکان اقدام می کنند، تصمیم می گیرند.

وی در پاسخ به این سوال که خیلی از هم دوره های شما به سمت کارگردانی رفته اند آیا شما قصد ندارید بنویسید و کارگردانی کنید؟ گفت:  همیشه این سوال برای من مطرح بوده که چه افتخاری نصیب من می شود اگر کارگردانی کنم؟ چراکه من می توانم به راحتی با مخاطب ارتباط برقرار کنم و خودم را در دل آنها قرار بدهم.

بازیگر طنز سینما و تلویزیون گفت: کارگردانی دغدغه اکثر بازیگران است و بعنوان پله های طرقی به آن نگاه می شود ولی به نظر بازیگری با کارگردانی فرق دارد، کسی که شبفته کارگردانی است نباید بازی می کرد از همان اول باید کارگردانی می کرد، من زمانی به سمت کارگردانی می روم که بدانم وقتی کاری را روی پرده سینما آوردم مخاطبم را نه 100 درصد بلکه حداقل 50 درصد جذب کنم.

سلیمانی ادامه داد: کار کودکی را نوشته ام که اسمش «مداد رنگی» است و شاید سال آینده این فیلم را بسازم و احتمال زیاد با سرمایه خودم کار کنم چون اصلا حوصله ندارم که تهیه کننده بگوید که زودتر کار را جمع کن و یا بخواهد بخش هایی از فیلمنامه را تغییر دهد و متاسفانه برخی دخالت ها به کار کودک ضربه می زند.

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد